Czy guzek na wewnętrznej stronie warg sromowych jest objawem czegoś innego?

Guz na wewnętrznej stronie warg sromowych jest stosunkowo normalnym stanem. Jeśli jednak staje się większy i pojawia się wielokrotnie, może to być objawem poważniejszego stanu. Na przykład brodawka może spowodować guzek na wewnętrznej stronie warg sromowych, który jest przenoszony przez kontakt palca z pochwą. Zatkany gruczoł potowy lub zablokowany mieszek włosowy może również powodować guzek po wewnętrznej stronie warg sromowych. Twój lekarz może sprawdzić guz i zdecydować, czy jest to objaw czegoś innego.

Guz na wewnętrznych wargach sromowych może być spowodowany gruczołem łojowym lub torbielą. Choroba jest czasami bolesna i zakażona i może przekształcić się w ropień. Jeśli guz nie jest bolesny, nie jest oznaką infekcji. Najbardziej prawdopodobną przyczyną zakażonej torbieli jest infekcja bakteryjna. W takim przypadku lekarz zaleci antybiotyki w celu oczyszczenia ropnia. W niektórych przypadkach operacja może pogorszyć stan lub nawet wywołać podrażnienie.

Ropień to infekcja wywołana przez bakterie znajdujące się pod skórą

Ropień może tworzyć się na wewnętrznych wargach sromowych poza pochwą. Może również rozwinąć się z powodu wrastania włosów, golenia, woskowania lub przekłuwania. Infekcja może spowodować obrzęk, czerwony guzek na wargach sromowych. Ból może nasilać tarcie podczas aktywności seksualnej. Specjalista medyczny zastosuje antybiotyki i inne metody leczenia w celu leczenia infekcji.

Niektóre osoby mają problemy z pójściem do toalety po wystąpieniu niewielkiego guzka na wewnętrznej stronie warg sromowych. Masaż i kremy mogą pomóc złagodzić ból i sprawić, że oddawanie moczu będzie wygodniejsze. Zabiegi chirurgiczne są ostatecznością, ponieważ ryzyko nawrotu jest wysokie. Jeśli zauważysz guzek na wewnętrznych wargach sromowych, może to być spowodowane infekcją drożdżakową, brakiem równowagi bakteryjnej, alergią lub infekcją. Jeśli jest bolesny, może to być reakcja alergiczna.

Poza niewielkim guzkiem na wewnętrznej stronie warg sromowych może być oznaką ropnia. Są one spowodowane przez bakterie, które mogą powodować wzrost zmian na wargach sromowych wewnętrznych. Są całkowicie bezbolesne. Ale możesz mieć problemy z chodzeniem do toalety z powodu nacisku na wargi sromowe. Powinieneś natychmiast udać się do lekarza, jeśli zauważysz niewielki guzek na wewnętrznej stronie warg sromowych.

Mały guzek po wewnętrznej stronie warg sromowych może być spowodowany ropniem

Są to infekcje wywoływane przez bakterie żyjące pod skórą. Mogą być bolesne. W takim przypadku należy natychmiast udać się do lekarza. Jeśli objawy utrzymują się, należy zwrócić się o pomoc lekarską. Zwykle lekarz przepisuje antybiotyki i przepisuje kąpiel sitz. Jeśli obawiasz się infekcji, powinieneś jak najszybciej udać się na leczenie.

Jeśli guzek nie zniknie sam, skonsultuj się z lekarzem. Najlepiej utrzymywać go w czystości. Regularne mycie wewnętrznych warg sromowych mydłem i wodą pomoże zapobiec infekcji. Guz zwykle znika samoistnie, ale jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki infekcji, powinieneś zwrócić się o pomoc medyczną. Ropień to bardzo bolesny stan, dlatego należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

W przypadku ropnia będzie to biały lub żółty guzek. Te guzy są całkowicie bezbolesne. Co więcej, nie musisz się martwić. Prosta kąpiel sitz pomoże złagodzić ból i pomoże lekarzowi zidentyfikować przyczynę skazy. Lekarz może zalecić leczenie małego guzka na wewnętrznej stronie warg sromowych. Kiedy staje się bolesny, lekarz może przepisać antybiotyk.

Oprócz drobnego guzka na wewnętrznej stronie warg sromowych może to być również wrastający włos. Nieleczony wrastający włos może przekształcić się w pęcherz lub zmianę wypełnioną ropą. Aby zapobiec ropniu, skontaktuj się z lekarzem w celu postawienia diagnozy. Wrastające włosy są bolesne, ale niewielki guzek na wewnętrznej stronie warg sromowych nie oznacza, że ​​masz gorączkę. Twój lekarz może Ci pomóc we właściwym leczeniu.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.